High Speed BroadBand
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perkara paling tak best mase tengah ride motor?

junepian85
pay_sa
fir
tokeikambeng
gengel
hafidz
10 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Perkara paling tak best mase tengah ride motor? Empty Perkara paling tak best mase tengah ride motor?

Post by hafidz Thu Aug 06, 2009 1:19 pm

Yeah... untuk memeriahkan lagi forum kite ni.. ape kate korang listkan benda2 yang tak best mase tengah bawak moto..
macam aku..
1. mengantuk= selalu sangat mengantuk mase bawak moto/kete.. terutamanya kalau mase tu kat highway
2. jumpe lori beso2..
3. angin lintang kuat sangat..
4. nampak aweks muke hodoh bawak kete pandang kite semacam je time tgh tunggu lampu hijau kat terafik lite
5. ade keta menghimpit motor kite walaupun mase tu xde kete n kite ikut lorong emegency..
hafidz
hafidz
Ahli Matang

http://daunhijau.42y.biz

Back to top Go down

Perkara paling tak best mase tengah ride motor? Empty Re: Perkara paling tak best mase tengah ride motor?

Post by gengel Thu Aug 06, 2009 1:27 pm

hafidz wrote:
1. mengantuk= selalu sangat mengantuk mase bawak moto/kete.. terutamanya kalau mase tu kat highway
aku pun ngantuk walaupun aku membawa kerete... bape kali aku nak terbabas kerana perkara ini...

hafidz wrote:
2. jumpe lori beso2..

juga merasakan ini.. suke2 dia himpit kita kan.. sian org moto...

hafidz wrote:
3. angin lintang kuat sangat..

jarang rasa la..

hafidz wrote:
4. nampak aweks muke hodoh bawak kete pandang kite semacam je time tgh tunggu lampu hijau kat terafik lite

ohh aku ke?

hafidz wrote:
5. ade keta menghimpit motor kite walaupun mase tu xde kete n kite ikut lorong emegency..
yg ni, si motor pun satu hal gak.. smalam baru aku nak marah.. moto tu nyaris nak langgau side mirror aku... padahal aku dah bagi laluan utk moto dah... haihhhhh

ehhh aku terrsalah thread kah...

gengel
Admin

http://hsbb92009.blogspot.com

Back to top Go down

Perkara paling tak best mase tengah ride motor? Empty Re: Perkara paling tak best mase tengah ride motor?

Post by hafidz Thu Aug 06, 2009 1:31 pm

org motor klu dah langgar side mirror minta maap le ye......kerugian tanggung sendiri huahua perkara biasa klu mencilok dlm traffic jam.......
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by gengel Thu Aug 06, 2009 1:37 pm

hafidz wrote:org motor klu dah langgar side mirror minta maap le ye......kerugian tanggung sendiri huahua perkara biasa klu mencilok dlm traffic jam.......

hah aku amik no plat.. aku kejar sampai lubang cacing.. tu kalo terpecah lah... muahahaha

kalo setakat terkepak tu biasa laa...

ok sambung

aku penah bawak moto dulu.. time takde lesen kete lagi.. zaman 1996 1997...
usung la L aku tu kemana2...

yang tak best

1. asap lori, bas mini, bas leng seng, bas metro.... aiyoooo bikin gua pusing oooo
2. berikutan asapan tu, muka aku akan menjadi kotor.. calit ngan tisu.. isk isk itam melegammmmm
3. kalo takde wizer helmet, bulu mata macam nak tercabut... hahahaaha,
4. aku tak suke time ujan.... nanti aku kena berenti bawah jambatan... sekali bukak helmet, pandang sekeliling.. aiyooo lelaki 90%... harus aku nak cabutt.......
5. moto2 lain suka himpit2 masa kat trafic lite... aiyoooooo
6. time jem.. aku cuak beb nak cilok2.. sudahnye aku dok belakang kete.. hahahahahaha

tapi ade cite best pasal moto ni..

aku ngan kawan aku sama2 L
pehtu naik 2 orang..
kena tahan ngan traffic
dia minta lesen kawan aku...
L... kantoi lah
tau kawan aku jawab ape...

"tok, saya L, dia pun L.. (sambil menunjuk aku)... so L + L = P la tok... hehehhe"
gile loyar.. nasib masa tu nak gi kedai jek.. pakcik trafic tu pun nak balik keje dah kot... hhahahaha so lepaskan lah kami...

gengel
Admin

Back to top Go down

Post by hafidz Thu Aug 06, 2009 1:42 pm

chuya wrote:
hafidz wrote:org motor klu dah langgar side mirror minta maap le ye......kerugian tanggung sendiri huahua perkara biasa klu mencilok dlm traffic jam.......

hah aku amik no plat.. aku kejar sampai lubang cacing.. tu kalo terpecah lah... muahahaha

kalo setakat terkepak tu biasa laa...

ok sambung

aku penah bawak moto dulu.. time takde lesen kete lagi.. zaman 1996 1997...
usung la L aku tu kemana2...

yang tak best

1. asap lori, bas mini, bas leng seng, bas metro.... aiyoooo bikin gua pusing oooo
2. berikutan asapan tu, muka aku akan menjadi kotor.. calit ngan tisu.. isk isk itam melegammmmm
3. kalo takde wizer helmet, bulu mata macam nak tercabut... hahahaaha,
4. aku tak suke time ujan.... nanti aku kena berenti bawah jambatan... sekali bukak helmet, pandang sekeliling.. aiyooo lelaki 90%... harus aku nak cabutt.......
5. moto2 lain suka himpit2 masa kat trafic lite... aiyoooooo
6. time jem.. aku cuak beb nak cilok2.. sudahnye aku dok belakang kete.. hahahahahaha

tapi ade cite best pasal moto ni..

aku ngan kawan aku sama2 L
pehtu naik 2 orang..
kena tahan ngan traffic
dia minta lesen kawan aku...
L... kantoi lah
tau kawan aku jawab ape...

"tok, saya L, dia pun L.. (sambil menunjuk aku)... so L + L = P la tok... hehehhe"
gile loyar.. nasib masa tu nak gi kedai jek.. pakcik trafic tu pun nak balik keje dah kot... hhahahaha so lepaskan lah kami...

huahua lawok giler bleh plak L + L = P....huahua
Lubang cacing keta takleh masukk..
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by gengel Thu Aug 06, 2009 1:46 pm

haha aku tak terpikir member aku tu nak ckp gitu... dah la naik vespa bunyi ezos macam motobot.. adoiyaiiiii

moto pun tak muat masuk lubang cacing.. hehehehe

gengel
Admin

Back to top Go down

Post by tokeikambeng Thu Aug 06, 2009 3:15 pm

moto pancit pstu kedai moto jauh gilo, lg2 atas highway, kol nombo tepi batu kena cas triple kdg2 5x ...mmg harem..adehh
tokeikambeng
tokeikambeng
Tukang Jaga Umah

Back to top Go down

Post by hafidz Thu Aug 06, 2009 3:19 pm

tokeikambeng wrote:moto pancit pstu kedai moto jauh gilo, lg2 atas highway, kol nombo tepi batu kena cas triple kdg2 5x ...mmg harem..adehh

same la ngan aku ko punye kes ni.....
bayang kan la klu tkr kat bengkel plg mahal pun 12 henget
tp atas highway 45 henget pergh bapak mahal....nak tak nak byr gak itupun byr 35 jer trus jalan malas nk layan. s**l btul.
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by gengel Thu Aug 06, 2009 4:07 pm

exhusband aku dulu, dia bawak tools tu... so kalo kena leh wat senirik... tiub baru 2 hengget.. sambil2 kalo ade org perlu pertolongan, kami tolong ar.. cas 10 hengget sajork...

gengel
Admin

Back to top Go down

Post by hafidz Thu Aug 06, 2009 5:16 pm

pergh choya siap bt biz lg eh......
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by fir Thu Aug 06, 2009 5:32 pm

mmg tension kalu tayar bocor...dan selalunya tayar ni akan bocor pada waktu terlambat...mmgla menyampah rasanya...aku penah tukar kat petrol pump (waktu mlm kat kl), masa tu aku call then pomen tu datang dan ganti tube yg baru.kene caj rm15 kalu xsilap.pastu kene kat umah pulak, time nak g keje pagi2, aku call jugak, kene caj rm12...
lagi sekali aku kene kat high way, aku lepak tepi jalan pastu ada kete kancil benti dan tukarkan tube aku, yg ni pulak kene caj standart harga highwayla rm 30...

fir
Ahli Separa Baru

Back to top Go down

Post by pay_sa Tue Aug 11, 2009 6:14 pm

ikut blkg bas @ lori yg pkai diesel....adoi..nk kna hidu asap diesel die....

pay_sa
Ahli Matang

http://mfaisalamir.blogspot.com

Back to top Go down

Post by junepian85 Fri Aug 21, 2009 10:36 am

aku paling tak suke..kete yang ikut laluan moto..gerammmmmnyeeeee.......eeeeeee.....

pastu time kat highway...bila ada motor lain bwk laju dari aku...rase tercabar...huhuhu..ape lagi.. aku pun pecut la...kejar org tu...hehehee..

ada stu hari tu...ada org follow aku...aku bw pelahan..dia pun pelahan..aku bw laju..dia pun laju...cuak jugak time tu....time aku control..tgk side mirror jeling mata je...xnk tjuk sgt..kite tgk dia kat belakang...
junepian85
junepian85
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by u-are Tue Sep 01, 2009 4:55 pm

emmmm....suma yg nk ckp dh d list laaa....hu3...tp pling best naek motor leh b'angan kat highwy...cbb lorong mtor asing2....klu t'babas ckit xde keta @ lori @ bas @ van nk hon....hak888....

tp yg pling xska bla de lori besau2 hon...gler mau t'cabut suma organ aku...huisshhhh.....
u-are
u-are
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by 4G93T Fri Sep 04, 2009 4:42 pm

Plg aku xsuke :-

1. Tepon berbunyik - mampos xlyn...

2. Org biadap - memotong xlepas pastu kerek dgn aku...

3. Hujan memain - ujannye trn skjp2,xda masa nak stop rdh jer...

4. Org bangang - lggr lopak air pas ujan abs aku kena air lecak...

5. Org bute - mksd aku yg wat2 bute kat 'Rider' bila memandu kete...
4G93T
4G93T
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by junepian85 Mon Sep 07, 2009 2:34 pm

bunyi cm marah je...
junepian85
junepian85
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by 4G93T Tue Sep 08, 2009 2:29 pm

Bkn mrh tp nasihat....

Bkn nak cite tipu muslihat...

Smga pemandu kete memandu semasa sihat...

Gunakan mata untuk melihat...

Agar Para 'Rider' sihat & selamat...

Xbegitu para muslimin & muslimat...???

Very Happy
4G93T
4G93T
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by junepian85 Tue Sep 08, 2009 2:37 pm

klu pemandu yang purak2 tak nampak..sepak je kete dia..huhuhuu
junepian85
junepian85
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by hafidz Tue Sep 08, 2009 3:13 pm

ish tak baik tu...sepak keta die...aper kaki tu dah kuat sgt ke...
len kali tahan berenti klu dia nk berenti la....tanya bebaik, klu tak ley diplomasi bru sepak kepala otak die.
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by junepian85 Wed Sep 09, 2009 9:43 am

takde de org tu nak berhenti..tak pasal2 kene langgar..huhuhu..dah jatuh motor...
junepian85
junepian85
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by hafidz Wed Sep 09, 2009 9:45 am

padan muke
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by junepian85 Wed Sep 09, 2009 12:13 pm

huh..sampai hati....

Sad
junepian85
junepian85
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by hafidz Wed Sep 09, 2009 12:49 pm

hehe tak sampai la
hafidz
hafidz
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by condor hero Thu Sep 10, 2009 5:15 am

condor hero
condor hero
Ahli Separa Baru

Back to top Go down

Post by u-are Thu Sep 10, 2009 1:50 pm

btul3....mmg ngntuk...+,+ mmg hobi tdor...heh3... Razz
u-are
u-are
Ahli Matang

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics